MATERIAŁY

Młoda nauczycielka z cukrzycą typu 1 i chorobą płuc pokonała COVID-19

Młoda nauczycielka w szkole średniej z cukrzycą typu 1 opowiada o wyzdrowieniu z koronawirusa (COVID-19), o swoim doświadczeniu, jej objawach i sposobie pokonania wirusa.

Sarah Hall ma również stan zwany antytrypsyną alfa-1 (A1AT), który wpływa na jej płuca i wątrobę, co zwiększa ryzyko wystąpienia wirusa.

26-latka poczuła się zmęczona na początku marca. Początkowo myślała że zmęczenie jest powodem stresu związanego z nauczaniem. Jednak następnego dnia zachorowała na kaszel i poczuła że jest jej ​​zimno.

W pracy powiedzieli jej, żeby się izolowała i zadzwoniła do operatora NHS 111, który powiedział, że jej objawy wskazują na COVID-19.

Sarah powiedziała: „Z trudem oddychałam i miałam ciągłe zawroty głowy - czułam się, jakbym miała zemdleć. Ale starałem się zachować spokój, pić dużo wody.

Ogólnie rzecz biorąc, jej objawy obejmowały:

    Zmęczenie

    Zawroty

    Wymioty

    Uczucie zimna - gorączka

    Słabość

    Kaszel

    Trudności w oddychaniu

    Pocenie się

    Odwodnienie

W pewnym momencie Sarah pomyślała, że ​​czuje się lepiej i nagle przeżyła najgorsze, po kilku dniach zaczęła się pocić, wymiotować i ciężko oddychać.

Powiedziała: „W tym momencie nie jestem pewna, czy powinnam pójść do szpitala. Wydaje mi się, że mogę być ryzykiem infekcji z grupu wrażliwych pacjentów.

„W sobotę wieczorem o 19:00 zadzwoniłam ponownie do NHS 111. Jestem naprawdę w złym stanie. Czekałam dziewięć godzin na przybycie karetki aby mogli osobiście ocenić mój stan zdrowia. ”

Sarah trafiła do szpitala. Została przyjęta i ostatecznie uzyskała pozytywny wynik na COVID-19.

Powiedziała: „Byłem bardzo odwodniona, więc zostałam nawodniona, a potem odesłano mnie do domu. Po siedmiu dniach chorowania na wirusa poczułem się lepiej i objawy zaczęły się zmniejszać. Moje urodziny były jednak zrujnowane - nie mogłem zdmuchnąć świec!

„To nie jest przyjemne, mając chorobę płuc a także cukrzycę ale mimo to udało mi się  pokonać wirusa”.

Choroba jest pierwszą tego rodzaju, która ma tak globalny wpływ na cywilizację, ale historia Sarah o pokonaniu wirusa pokazuje, że nie wszystko jest takie mroczne. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić siebie i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić witrynę rządową lub zapoznać się z naszą ofertą dotyczącą koronawirusa i postępować zgodnie z wytycznymi rządu.

źródło https://www.diabetes.co.uk/news/2020