MATERIAŁY

Cząsteczka spalająca tłuszcz

Cząsteczka spalająca tłuszcz może w przyszłości pomóc osobom otyłym schudnąć.

Znaleziono cząsteczkę „spalającą tłuszcz”, która może mieć pozytywne skutki dla osób zmagających się ze swoją wagą.
BAM15 został zidentyfikowany przez amerykański zespół naukowców. Seria eksperymentów wykazała, że ​​nie tylko zmniejsza masę tkanki tłuszczowej u myszy bez wpływu na ilość spożywanego pokarmu, ale także zmniejsza oporność na insulinę.
Profesor Webster Santos, profesor chemii oraz pracownik naukowy Cliff and Agnes Lilly z Wydziału Leków w College of Science w Virginia Tech, powiedział:
„Otyłość jest największym problemem zdrowotnym w Stanach Zjednoczonych. Ale trudno jest ludziom schudnąć a dieta może być bardzo trudnym wyzwaniem. Tak więc odpowiednie podejście farmakologiczne może pomóc całemu społeczeństwu. ”
Dzięki otyłości powszechnie kojarzonej z cukrzycą typu 2 ta nowo odkryta cząsteczka może mieć znaczący wpływ na zdrowie milionów ludzi, gdyby zespołowi udało się opracować bezpieczne podejście do leczenia.
Jednak pomimo tego, że lek działał z powodzeniem u małych zwierząt, nie wiemy czy BAM15 będzie równie skuteczny u ludzi. Wynika to z faktu, że czas w jakim działa skutecznie u myszy nie jest zbyt długi. Aby działał u ludzi okno czasowe musi być znacznie dłuższe.
Profesor Santos powiedział: „Zasadniczo szukamy z grubsza tego samego rodzaju cząsteczki, ale musi ona dłużej pozostawać w ciele, aby mieć odpowiedni efekt.
Poprawiamy strukturę chemiczną związku. Do tej pory stworzyliśmy kilkaset związanych z tym cząsteczek. ”
Stwierdzono również, że BAM15 jest niezwykle skuteczny w zmniejszaniu stresu oksydacyjnego, prowadzącego do uszkodzenia komórek i tkanek, neurodegeneracji i starzenia się co oznacza, że ​​może pomóc w leczeniu innych chorób.