Wybierz język witryny

Jak nauczyć się rozpoznawać objawy hipoglikemii

W przypadku gdy wynik pomiaru glikemii jest niższy niż 62-70 mg/dl powinieneś zadać sobie pytanie : Jakie objawy spowodowały że postanowiłem zmierzyć sobie glikemię ? Czy jakieś 20 minut wcześniej doświadczyłem objawów, które sprawiły że stężenie glukozy we krwi spada ?

W przypadku gdy glikemia jest niższa niż  50-62 mg/dl i nie doświadczyłeś żadnych symptomów powinieneś zapytać siebie : Czy naprawdę nie było żadnych oznak ostrzegających o spadku glikemii ? Możesz zapytać swoich rówieśników czy nie było nic niepokojącego w moim zachowaniu.

Istnieją programy szkoleniowe uczące osoby chore na cukrzycę jak rozpoznawać subtelne i różnorodne zmiany w swoim zachowaniu oraz samopoczuciu w trakcie rozwijającej się hipoglikemii.

Aby rozpoznać objawy neurowegetatywne wstań i przespaceruj się. Aby ocenić drżenie wyprostowanymi rękoma zataczaj koła lub trzymaj długopis w palcach.

W celu rozpoznania objawów z mózgu spróbuj przypomnieć sobie daty ważnych dla ciebie wydarzeń z życia

Młodsze dzieci mogą liczyć malejąco od 100. Stosując różnego rodzaju testy jesteś w stanie określić w jakim stanie znajdujesz się.