CIEKAWOSTKI

Spożywanie witaminy C

Eksperymentalne badania kwestionują spożywanie dzienne pewnej ilości witaminy C.

Badania z 1944 rok przy użyciu nowoczesnych technik statystycznych, skłoniły naukowców do zakwestionowania zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącego dziennego zapotrzebowania na witaminę C.77 lat temu Sorby Research Institute w Sheffield przeprowadził eksperyment medyczny, aby ocenić minimalną ilość witaminy C potrzebną do zapobiegania szkorbutowi.

Podawanie witaminy C wynikało z niedostatecznej ilości dostępnej z powodu II wojny światowej oraz z niedoborów w żywności.Wysokie spożycie owoców i warzyw ma wpływ stres. Pięć porcji owoców i warzyw dziennie zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci.

Witamina C jest integralnym elementem organizmu do tworzenia kolagenu, składnika białka kolagenowego, które tworzy blizny i goi rany. Kolagen utrzymuje również ściany naczyń krwionośnych, co pomaga zapobiegać udarom oraz chorobom serca.

Philippe Hujoel oraz Sorby główni autorzy nowego badania na temat eksperymentu z witaminą stwierdzili : „Eksperyment z witaminą C jest szokującym badaniem. Długotrwałe zmniejszanie poziom witaminy C u ludzi powodowało zagrażające życiu sytuacje kryzysowe.

Eksperyment obejmował 20 uczestników, którym codziennie podawano 0, 10 lub 70 miligramów witaminy C przez średnio dziewięć miesięcy. Przez cały czas trwania badania uczestnikom robiono eksperymentalne rany, aby ocenić wystarczający poziom witaminy C, ponieważ słabe gojenie się ran może wskazywać na szkorbut. Stwierdzono, że 10 miligramów dziennie wystarczy, aby zapobiec objawom szkorbutu.

WHO wykorzystała te odkrycia, aby zalecić zdrowe dzienne spożycie witaminy C w wysokości 45 miligramów.

Po przeanalizowaniu wyników eksperymentu Sorby, Hujoel, który jest również praktykującym dentystą i profesorem nauk o zdrowiu jamy ustnej w Szkole Stomatologii UW stwierdził że ​​zalecenie WHO nie jest wystarczające, aby uniknąć odpowiedniego gojenia się blizn.

Hujoel profesor epidemiologii, oraz Margaux Hujoel, naukowiec z Brigham and Women's Hospital/Harvard Medical School dokonali przeglądu danych i poddali je nowoczesnym technikom statystycznym które nie były dostępne dla naukowców w 1944 roku. Wyniki opublikowano w American Journal of Clinical Nutrition.

Badania pokazują, że wyższy poziom zanieczyszczenia powietrza może wpływać na umiejętności akademickie dzieci.

Badanie wskazuje, że dieta wegańska wpływa na metabolizm u dzieci.Rzetelne analizy parametryczne danych z badań pokazują, że średnie dzienne spożycie witaminy C w wysokości 95 mg jest wymagane, aby zapobiec lepszemu gojeniu się blizn u 97,5% populacji. Takie spożycie witaminy C jest ponad dwukrotnie większe niż dzienne spożycie 45 mg witaminy C zalecane przez WHO, ale jest zgodne z analizami Narodowej Akademii Medycznej.