Wybierz język witryny

CIEKAWOSTKI

Seks w cukrzycy

Seks w przypadku cukrzycy jest możliwy, ale wymaga zachowania większej ostrożności oraz większej świadomości na temat wpływu cukrzycy na zdrowie seksualne. Osoby z cukrzycą mogą mieć problemy z seksem z powodu zmniejszonej krążenia krwi, neuropatii, zaburzeń hormonalnych, a także z powodu skomplikowań związanych z kontrolą poziomu cukru we krwi.

Aby cieszyć się zdrowym życiem seksualnym w przypadku cukrzycy, ważne jest regularne monitorowanie poziomu cukru we krwi, dbanie o zdrową dietę oraz regularną aktywność fizyczną. Ponadto, zaleca się unikanie alkoholu, palenia papierosów oraz innych substancji mogących szkodzić zdrowiu seksualnemu.

Ważne jest również regularne kontrolowanie stanu zdrowia seksualnego z lekarzem, który może pomóc w leczeniu ewentualnych problemów seksualnych związanych z cukrzycą. Nie należy również zapominać o konieczności stosowania środków antykoncepcyjnych w celu uniknięcia nieplanowanej ciąży oraz przedmiotowego infekcji wirusem HIV czy innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.