Wybierz język witryny

LECZENIE CUKRZYCY

Zadbanie o układ nerwowy

Należy ograniczyć niezdrowe nawyki. Palenie tytoniu i picie alkoholu uszkadzają komórki nerwowe. Zaburzają w szczególności wchłanianie witaminy B. W przypadku osób uzależnionych występują nieodwracalne zmiany w układzie nerwowym.

Dieta. Powinna być bogata w witaminy z grupy B, które sprzyjają prawidłowej pracy układu nerwowego. Należy wprowadzać do jadłospisu żywność pełnoziarnistą, jaja, mięso i ryby, grzyby, drożdże, soje oraz warzywa liściaste. Bogate w witaminy z grupy B są banany, jagody, jabłka, brzoskwinie, truskawki oraz orzechy włoskie i ziemne.

Sprawdzaj regularnie ilość witamin z grupy B. W przypadku niedoborów nasza dieta może być niewystarczająca, musimy wówczas wspomagać się lekami uzupełniającymi niedobory witamin.

Ćwicz regularnie. Dobrze jest utrzymywać odpowiednią masę ciała co pomaga zapobiegać przewlekłym schorzeniom. Ważny jest również trening umysłu co wspiera układ nerwowy. Możemy na przykład rozwiązywać krzyżówki oraz grać w gry strategiczne.

Dobry sen. Zadbaj o długi sen co pomoże utrzymać zdrowie układu nerwowego, zapewniając regenerację nerwów i mózgu. Dodatkowo zastosuj masaż lub ciepłą kąpiel co pomoże poprawić krążenie krwi i pozytywnie wpłynie na nerwy.