LECZENIE CUKRZYCY

Szkolenia w poradni cukrzycowej

Podstawowe znaczenie w leczeniu cukrzycy ma szkolenie oraz wizyty kontrolne w Poradni Cukrzycowej. Ważne jest, abyś starał się postępować najlepiej jak tylko potrafisz i żeby ludzie, którzy Cię otaczają pomogli Ci w tym. Podczas wizyt w Poradni bądź szczery, zadawaj pytania, proś o wskazówki, jak postępować. Chętnie bierz udział w proponowanych Ci szkoleniach, czytaj ulotki, książki itp. Jakość leczenia Twojej cukrzycy podczas wizyt kontrolnych w Poradni Cukrzycowej powinna być określana na podstawie Twoich wyników samokontroli, ostatnich wartości HbA1c, Twojego samopoczucia, wzrostu i masy ciała. Co najmniej raz w roku powinieneś być badany przez okulistę, powinny być wykonywane badania moczu w celu określenia ilości albumin oraz powinieneś być zbadany neurologicznie. Badania te pozwolą ocenić pojawienie się u Ciebie wczesnych objawów ewentualnych powikłań późnych cukrzycy.